Biz KimizÇağdaş toplumlarda erken çocukluk döneminde, çocukların her hangi bir kurum eğitiminden geçmesi değil, nitelikli eğitim hizmetlerinin sunulduğu bir kurum eğitiminden geçmesi önemlidir. Özel Sare Şafak Anaokulu, yaptığı işin ciddiyetinin farkında olarak, nitelikli okul öncesi eğitim faaliyetini yürütür.

1998 yılında İdealtepe’de faaliyete başlayan okulumuz, 2000 yılından bu yana Erenköy Yalçınkaya Köşkü’nde, Sare Altuntaş ve Şafak Sürmen kuruculuğunda hizmetine devam etmektedir.

Kadromuz

Kadromuz kurucu yöneticiler, okul öncesi öğretmenlerimiz, branş öğretmenlerimiz, uzman psikolog, temizlik elemanları, bekçi ve aşçıdan oluşmaktadır.

Okul öncesi eğitimde öğretmen çocuk iletişiminin ayrı bir önemi vardır. Okulumuzda, bu iletişimi üst düzeyde sağlayacak, özenle seçilmiş, lider ve rehber kişilik özelliklerine sahip, özgün ve yaratıcı fikirler üretebilen, kendini yenileyen, gözlemci, araştıran, yapıcı, gerektiğinde esnek olabilen, okul öncesi sınıf öğretmenliği alanında eğitim almış, sıcakkanlı ve güler yüzlü öğretmen kadrosu istihdam edilir.

Öğretmenlerimizin, mesleki ve kişisel gelişimlerini sağlamak üzere hizmet içi eğitimlerin yanı sıra , danışman eğitimcilerimizin ve değişik kurumların düzenledikleri seminer ve etkinliklere katılımları sağlanır.

Amacımız

Kişiliği gelişmiş, ulusal ve evrensel değerlere sahip, çağdaş, yaratıcı, sorgulayan, araştıran, düşüncelerini özgürce ifade eden, kendisi ve çevresi ile barışık, çevre bilinci gelişmiş, kitap okuma alışkanlığı kazanmış, başarılı olmanın yanında neşeli ve mutlu olmayı da başarabilmiş bireyler yetiştirmektir.